Romantycznie, z nutką pikanterii

Życie zawodowe vs prywatne

Vi Keeland serwuje czytelnikom swoją najnowszą powieść “Naga prawda” (https://www.taniaksiazka.pl/naga-prawda-vi-keeland-p-1350673.html). Będziemy w niej towarzyszyć młodej prawniczce, bardzo dobrze zapowiadającej się gwieździe nowojorskiej wokandy, która otrzyma od szefa propozycję awansu. Będzie od tej pory reprezentować firmę Greysona Westbrooka. Czego nikt nie wie, to fakt, że ów Grayson rok wcześniej złamał jej serce. Kobieta staje przed nie lada wyborem – z jednej strony musi zachować profesjonalne relacje z nowym klientem, więc stara się podchodzić do niego z chłodną rezerwą. Z drugiej nie może zapomnieć jak niewiarygodnie dobrze układało im się podczas ich romansu. W dodatku mężczyzna, jak na złość, wyprzystojniał i wygląda o niebo lepiej.

Layla doskonale zdaje sobie sprawę, że Grayson odszukał jej firmę specjalnie, by móc nawiązać z nią kontakt. Wiedział, że bohaterka nie zgodzi się na spotkanie, a tym bardziej na danie mu drugiej szansy. Sprytny plan się udaje, ale przed mężczyzną nie lada wyzwanie. Teraz będzie musiał udowodnić, że jest wart uczuć Layli, że się zmienił i przede wszystkim wydoroślał. Na jaw zaczynają wychodzić fakty z życia prywatnego Graysona, które utwierdzają w przekonaniu prawniczkę, że nie powinna się z nim wiązać. Im bardziej biznesmen stara się wszystko ukryć, tym silniej sytuacje działają na jego niekorzyść. A czas ucieka.

Lekki romans

Zabawa w kotka i myszkę jest bardzo dobrze i sprawnie poprowadzona w powieści, dodając jej jednocześnie wątków humorystycznych. Pikanteria podana jest stosownie, bez przesady, szczęśliwie nie dominując fabuły, a będąc wyłącznie dodatkiem serwowanym do dania głównego. Na uwagę zasługują zwroty akcji i bardzo dobry styl, dzięki któremu fabuła przyswajana jest z lekkością. Spotkanie z książką możemy przeżyć w jeden wieczór, na jednym posiedzeniu.

W książce nie zabraknie trudnych tematów i dylematów, a podane one zostaną z perspektywy dwóch bohaterów. Dzięki temu lepiej ich poznamy, zrozumiemy ich motywację, a przede wszystkim dotrzemy do tego, dlaczego początkowo nie dali sobie szansy i się rozstali w dość nieprzyjemnych nastrojach. W powieści Layla wysuwa się zdecydowanie na pierwszy plan, jest silna i niezależna. To ona rozdaje karty, a Grayson musi się z tym godzić. Oczywiście nie zabraknie sytuacji, w których rządzi nieporozumienie, a to doprowadza do konfliktu. Kiedy bohaterowie wszystko sobie wyjaśnią będą w stanie na nowo cieszyć się sobą i swoim uczuciem. Wielokrotnie i niezwykle namiętnie.

Kawa zdjęcie utworzone przez cookie_studio - pl.freepik.com